TECNO, Arka Kapağını Kahve Telvelerinden Ürettiği Yeni Telefonlarını Duyurdu

Çinli teknoloji şirketi TECNO, düzenlediği bir etkinlikte yeni akıllı telefonlarını duyurdu. Aslına bakacak olursak bu telefonlar tamamen yeni değil. Bir süre önce duyurulan CAMON 30 serisinin yeni varyantları olarak karşımıza çıktı. “CAMON 30 LOEWE. Design Edition” olarak isimlendirilen telefonlar, en çok da arka kapaklarıyla dikkat çekecek gibi görünüyorlar.

Arka kapaklara özellikle vurgu yapmamızın sebebi ise TECNO’nun özel bir çalışma yapmış olması. Şirket, bu akıllı telefonların arka kapaklarında kullanılmış kahve telveleri kullandı. Böylelikle hem şık hem de çevre dostu tasarımlar oluşturulmuş oldu.

TECNO’nun kahve telvesiyle yaptığı arka kapaklar böyle görünüyor

TECNO’nun kahve telvesiyle ürettiği arka kapaklar, alıştıklarımızdan oldukça farklı. Şirketin açıklamasına göre kapakların üretiminde solvent ile temiz su kullanılmadı ve Geneş’ten elde edilen enerji ile çalışma yapıldı. Böylelikle fosil malzeme kullanımı yüzde 49,6 oranında düşüş gösterdi. TECNO, yaptıkları çalışma kapsamında üretilen her kapağın yüzde 25’inin biyo malzeme olduğunu ifade etti.

TECNO’ya göre kahve telvesinden üretilen malzeme, dokunuş hissiyatı açısından da oldukça iyi. Hatta TECNO, bunun deri malzeme ile yarışabilecek düzeyde olduğunu ifade ediyor. Bu da tüketicilerin, premium telefon kullanıyor hissi yaşamasını sağlayacak.

Bu arada; telefonlardaki tek değişikliğin arka kapaktan ibaret olduklarını söyleyelim. Teknik tarafta, orijinal CAMON 30 serisi ile aynı özelliklerle karşılaşıyoruz.

TECNO CAMON 30 serisi teknik özellikleri için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x