İsmail Saymaz: İçişleri Bakanlığı’na doğru avluda koşan ikinci terörist başından vurulmasa patlayacakmış

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Ankara’da düzenlenen bombalı terör saldırısında, İçişleri Bakanlığı’na doğru avluda koşarken başından vurulan ikinci teröristin vücudundan vurulsaydı patlayacağını yazdı. Teröristin üstünde dokuz buçuk kilo ağırlığında C-4 patlayıcı olduğu detayını aktardı.

Saymaz yazısında söz konusu terör saldırısına ilişkin edindiği şu bilgileri aktardı:

“Öğrendiğim kadarıyla canlı bomba üzerindeki bombayı kendisi patlatmadı. Nöbet kulübesindeki polisin açtığı ateş sonucu bomba patladı. Bu patlama sırasında ikinci PKK’lı bariyerleri aşarak, İçişleri Bakanlığı’na doğru avluda koşarken, diğer polis memuru tarafından başından vuruldu. Eğer kurşun göğsüne gelseydi o da patlayabilirdi. Çünkü üzerinde dokuz buçuk kilo ağırlığında C-4 patlayıcı vardı. Teröristlerin herhangi telefon bağlantısı tespit edilemedi. Saldırı öncesi kimseyi aramadıkları ifade ediliyor.

Ayrıca bakanlık önüne keşif için gelmedikleri saptandı. Üzerlerinden GPS cihazının çıkması, Ankara’yı bilmediklerini ve konumu cihazla ayarladıklarını gösteriyor. Olay yeri incelemesinde bir roket atar, sekiz yırtık dolar parçası, bir yırtık 200 TL, bir yırtık 20 TL bulundu. Yedi adet farklı isimlere ait kimlik, otobüs ve personel kartları elde edildi. Bina önünde vurularak öldürülen teröristin üzerinden bir tüfek, dört şarjör, 121 fişek, çelik yelek, kulaklık ve bileklik alındı.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x