İletişim Başkanlığı’ndan ‘Süper Kupa’ finali ile ilgili açıklama!

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da dün akşam Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanması planlanan Süper Kupa finali, takımların sahaya Atatürk tişörtlü ve sözlerinin yazılı olduğu pankartla çıkma talebinin Suudi yetkililer tarafından reddedilmesi üzerine iptal edildi.

Bu gelişmenin ardından Fenerbahçe ve Galatasaray kafileleri, bugün sabaha karşı Türkiye’ye döndü.

İletişim Başkanlığı da, konu ile ilgili bilgilendirme metni yayımladı.

“DEZENFORMASYON KAMPANYALARINA İTİBAR ETMEYİN”

Başkanlığın resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şunlar kaydedildi:

“29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması beklenen ancak ileri bir tarihe ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması ile ilgili gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında yoğun bilgi kirliliği ile karşı karşıya kalınmıştır. Söz konusu bilgi kirliliğinin; hem bazı kesimlerin milletimizin ortak değer ve hassasiyetleri üzerinden yıpratıcı sistematik dezenformasyon faaliyetleri kapsamında hem de kimi kesimlerin bilgi eksikliği sonucu ortaya çıktığı belirlenmiştir. Dolayısıyla toplumun huzur ve güvenliğini tehdit eden dezenformasyon faaliyetlerine karşı, yaşanan gelişmelerin ele alınması ve kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Kupa finali için Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerine ek gelir sağlama önerisinde bulunmuş ve bir teklif hazırlamıştır. İki kulüp başkanı, Ağustos 2023’te Süper Kupa finali için TFF’ye vekâlet vermiştir. 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakasının, en iyi teklifi veren Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması, tamamen kulüpler ve TFF tarafından ortak bir kararla belirlenmiş ve organize edilmiştir. Ortak kararın ardından maçın 29 Aralık 2023 tarihinde, TSİ 20.45’te oynanması planlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x