Hanedan Düğünü Tartışması Gündem Oldu! İlber Ortaylı: Elime Sopa Alıp Dövsem…

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, II. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu ve eşi Yiğit Onur Kaya’nın düğününe katılıp çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Çiftin bir başka nikah şahidi olan eski Refah Partisi Milletvekili ve Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz, eline mikrofon alarak “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Ortaylı, “Düğünler için demeç verilmez” dedi.

“BÖYLE DÜĞÜNLER İÇİN FALAN BÖYLE KONUŞULMAZ”

OdaTV’ye açıklamalarda bulunan Ortaylı, şunları söyledi:

“Vallahi beni ilgilendirmez Şevki Yılmaz, kim olduğunu da bilmiyorum, tanımıyorum. O kızı, Berna’yı severim ve dedesi Harun Efendi’yi… Gözümün önünde büyüdü. Düğüne çağırdılar. Böyle düğünler için falan böyle konuşulmaz. İşte o kadar.”

“ELİME SOPA ALIP DÖVSEM YAZARLAR”

Ortaylı, Patronlar Dünyası’na yaptığı açıklamalarda, “Yılmaz’ın sözlerine sessiz kalmakla eleştiriliyorsunuz” sözleri üzerine Ortaylı, “Neye sessiz kalmışız. Kimse sessiz kalmadı. Gerisini takip etsinler. Benim konuşmamı biliyorlar mı? Elime sopayı alıp döversem yazarlar. Konuşmamı dinlemiyorlar. Duymadım. Duysam ayrıca ne olacak? Her düğüne gelene laf mı olur? Orada saçmalasa ne olur. Başka türlü de saçmalayabilir.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x