Görüntüsü Dehşete Düşüren Bu Yaratık Dinozorlar Çağından Kalmış Gibi! Gölde Bulundu. Hakkında Karar Verildi

Birleşik Krallık’ın Cumbria bölgesindeki bir dağ gölünde kemikleri ısırarak parçalayabilen tehlikeli bir kaplumbağa bulundu.

Dinozorlar devrinde yaşamış, insan boyundaki dev kaplumbağanın yumurtası bulundu
Genellikle Florida, Teksas ve ABD’nin diğer güney bölgelerindeki bataklıklarda ve tatlı su nehirlerinde bulunan timsah kapan kaplumbağasının son derece güçlü bir çeneye sahip olduğu biliniyor.

Hemen koruma altına alındı

Great Urswick sakinleri bu yaratığı köyün kenarındaki dağ gölünde gördü. Yaratığın türü tespit edildikten sonra, bölge meclis üyesi Denise Chamberlain onu Barrow’daki Wild Side Veteriner Kliniği’ne götürdü.

Dehşete düşüren yaratık… Köylüler gölde buldu! Hemen koruma altına alındı.
Westmorland Gazette’ye konuşan Chamberlain, “Kendisi için oldukça üzgün görünmeye başlamıştı. Yardım alabileceğim bir sürü kuruluşu aradım ama hiçbiri yardımcı olmadı. Herkes bunun bir su kaplumbağası olduğunu düşünüyordu ama öyle değildi” dedi.

Güçlü ısırıklar kullanan bu kaplumbağaların insan parmaklarını kopardıkları biliniyor.

Kaplumbağa artık hikayenin “kahramanları” diye tanımlanan yerel veterinerlerin gözetiminde.

DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Bu hayvanlar, genellikle dinozorlarla karşılaştırılmalarına neden olan ve tarih öncesi bir görünüm veren zırhlı sağlam kabuklarıyla biliniyor.

Diğer kaplumbağa türlerinin aksine olan bu hayvanların gözleri başlarının önünde değil yanlarında bulunuyor ayrıca kuyrukları da uzun ve kalın. Yaklaşık 45 yıl yaşayan bu kaplumbağalar genellikle 80 ila 100 santimetre uzunluğa kadar büyür ve 70 ila 90 kilogram ağırlığa ulaşır. Britannica’nın internet sitesine göre, birkaç yüz newtonluk bir kuvvet uygulayabiliyor ve kolayca kemik kırabiliyorlar; ayrıca insan parmaklarını kopardıkları da biliniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x