Dev otomotiv şirketi halka arz oluyor

Abdulkadir AYDOĞAN / KAMU SON HABER

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz onayı bekleyen otomotiv devi Borlease Otomotiv A.Ş.’nin (#BORLS) taslak izahname detayları açıklandı.

Şirkete ait halka arz süreci Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası tarafından yürütülecek. Şirket halka arzda 47.000.000 lotunu bireysele eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek ve ek pay olarak 7.050.000 lot daha satış yapacak.

HALKA ARZ DETAYLARI

HALKA ARZ ŞEKLİ

Sermaye Artırımı : 28.200.000 Lot

Ortak Satışı : 18.800.000 Lot (Bor Holding A.Ş.)

Ek Ortak Satışı : 7.050.000 Lot (Bor Holding A.Ş.)

Halka Arz Gelirinin Kullanım Yerleri

%70 Taşıt alımı, yeni yatırımların finansmanı.

%30 İşletme sermayesi, mevcut kredi borçlarının geri ödenmesi.

SATMAMA TAAHHÜDÜ

1 Yıl, İhraççı.

1 Yıl, Ortaklar.

FİYAT İSTİKRARI

30 Gün.

HALKA AÇIKLIK ORANI

Ek satış dahil, %32,04.

Paylar Yurtiçi Bireysel ve Kurumsal Yatırımcıya Tahsis Edilmiştir

Otomotiv firmasının halka arz sürecinde satılacak olan ek paylarda ise tahsisat gruplarında herhangi bir sınırlama olmayacak.

BORLEASE OTOMOTİV HANGİ SEKTÖRLERDE FAALİYET GÖSTERİYOR?

Operasyonel filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv A.Ş, Bor Holding’in ilk temel taşı olarak 2013 yılında kuruldu. Müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışıyla çevreye, yasalara, toplumsal ve etik değerlere saygılı, yenilikçi, sosyal sorumluluk bilincine sahip olan Borlease; 338 çalışanı ve 4300 adetlik araç filosuyla Türkiye’nin öncü filo kiralama şirketleri arasında yer alıyor. Borlease, müşterilerine sunduğu filo kiralama hizmetinin yanı sıra kısa dönem araç kiralama, özel araç yönetimi, FİLOM, Telematics, Implant ve Yakıt Yönetimi hizmetleri ile sektördeki konumunu güçlendirirken müşterilerinin iş akışlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

İşletmelere sunduğu ekonomik, esnek ve işletme açısından uygun çözümlerle sektördeki yerini sağlamlaştıran Borlease, 2019 yılında araç kiralama sektörünün önde gelen uluslararası markalarından biri olan SIXT rent a car’ı bünyesine katarak sektördeki konumunu güçlendirdi.Borlease, araç kiralama sektöründeki hizmetlerinin kapsamını SIXT rent a car ile genişletirken faaliyet alanından kaynaklı sektör ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x