Artık Instagram gönderilerini ve Reelsi Yakın Arkadaşlarla sınırlayabilirsiniz

Böylelikle, sizi takip eden herkes yerine daha küçük, belki de daha güvenilir bir hedef kitleyle Reels ve yayın gönderilerini paylaşabileceksiniz.

Instagram ekibi, insanların Yakın Arkadaşları “en önemli kişilerle bağlantı kurmak için baskıdan uzak bir alan olarak” kullandığını söylüyor. Geliştiriciler, Yakın Arkadaşlar seçeneğini Reels ve yayın gönderilerine genişleterek, “İçeriğinizi kimlerin göreceği konusunda daha fazla seçeneğe sahip olurken, Instagram’da en özgün benliğiniz olmak için daha fazla yola” sahip olacağınızı umuyorlar.

Artık Instagram gönderilerini ve Reelsi Yakın Arkadaşlarla sınırlayabilirsiniz

Bir Reels’i veya yayın gönderisini yalnızca Yakın Arkadaşlarla paylaşmak oldukça basit. Bulardan birini oluştururken Hedef Kitle düğmesine basın, Yakın Arkadaşları seçin ve ardından Paylaş’a dokunun. Gönderinin veya Reel’in artık yeşil bir yıldız etiketi olacak böylece Yakın Arkadaşlar listenizde bunu görenler özel bir kulübün parçası olduklarını bilecekler. Özelliğin genişletilmesini vurgulamak için, uygulamanın artı düğmesinin bugün yeşil bir yıldız simgesine dönüştüğünü görebilirsiniz.

Yakın Arkadaşlar listesinin tüm Instagram özelliklerinde aynı grup insandan oluşacağını belirtmekte fayda var. Ancak Instagram, herkesin daha küçük kitlelerle bir şeyler paylaşabilmesi için başka yollar arıyor. Geçen ay Instagram başkanı Adam Mosseri, ekibinin, kullanıcıların Hikayeleri farklı takipçi alt gruplarıyla paylaşmasına izin verecek bir yol denediğini açıklamıştı. Facebook kullanıcıları uzun zamandır birçok farklı arkadaş listesi oluşturabiliyor ve hangisiyle gönderi paylaşacağını seçebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x