DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? 2023 DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI! DGS tercih sonuçları ne zaman belli olacak?

Binlerce öğrencinin girdiği Dikey Geçiş Sınavı’nın tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından sonuçlar ne zaman açıklanacak merak konusu oldu. Kullanıcılar tarafından DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih araştırılmaktadır. Arama motorlarında Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları sorgulatılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? DGS tercih sonuçları ne zaman belli olacak? Detaylar haberimizde…

DGS TERCİH ŞARTLARI NELER?

Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır. Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, Tablo-1’den en çok 30 tercih yapabilecektir. Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir. ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemi yapılmalı ve tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Tercihlerin ÖSYM’ye ulaştığından emin olunması için ekranda “2023-DGS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesi mutlaka görülmelidir.

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih işlemleri 29 Ağustos 5 Eylül arasında gerçekleşmiştir. Tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl, DGS tercih başvuruları 24 Ağustos – 01 Eylül 2022 tarihleri arasında alınmıştı ve DGS yerleştirme sonuçları 7 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl da DGS tercih sonuçlarının başvuruların sona ermesini takiben 7 gün içerisinde açıklanması beklenmektedir.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x